Products for Transport

stage_IAA

Tradicijos. Pasitikėjimas. Transformacija.

ES padangų žymėjimas

eu-tire-label-image

ES padangų žymėjimas lemia nuolatinį padangų tobulinimą

„Continental“ palaiko pristatytą ES padangų žymėjimą. Jis parkų valdytojams ir padangų pardavėjams suteikia objektyvią, aiškią ir patikimą informaciją apie tris svarbiausias padangų savybes, kurias galima palyginti.

Pasirinkite ES padangų žymėjimo generatorių, norėdami sužinoti jūsų pasirinktų ar bet kurių dabartinės „Continental“ sunkvežimių padangų gamos ES ženklinimo vertinimą.

EU Tire Label Truck

ES padangų ženklinimas – ką jis žymi?

Europos Parlamentas nustatė standartizuotą Europoje parduodamų padangų ženklinimą. Nuo 2012 m. lapkričio 1 d. ES padangų ženklinimas privalomas visoms padangoms, pagamintoms po 2012 m. liepos 1 d. Siekiama padidinti kelių transporto saugumą, ekologinį ir ekonominį efektyvumą ir iki 2020 m. iki 20 % sumažinti bendrą energijos suvartojimą.

Etiketėje žymimi trys aspektai, susiję su efektyvumu, saugumu ir aplinkosauga: degalų naudojimo efektyvumas, sukibimas su šlapia danga ir išorinis riedėjimo triukšmas. Taigi principas yra panašus į energijos vartojimo efektyvumo žymėjimą, pateikiamą ant skalbimo mašinų, šaldytuvų ir kitų elektros prietaisų.

Todėl vartotojas gali objektyviai palyginti padangas ir įtraukti šiuos duomenis kartu su kitais kriterijais į savo pirkimo pasirinkimą. Be trijų etiketės verčių yra ir kitų kriterijų, kurie svarbūs saugumui ir našumui. Tai apima, pavyzdžiui, ridą, stabdymo efektyvumą ant sauso dangos, važiavimo stabilumą ir padangų atnaujinimą.

Wet Grip

Ką reiškia žymėjimai etiketėje?

Sukibimas / stabdymas ant šlapios dangos

Stabdymo atstumas ant šlapios dangos nuo trumpo (A) iki ilgesnio (G*).

Sukibimas ant šlapios dangos yra viena svarbiausių padangos savybių, o gera reikšmė žymi trumpą stabdymo kelią. Viena kategorija geresnis vertinimas reiškia 5–10 metrų trumpesnį stabdymo kelią važiuojant 80 km/h greičiu. Esant avarinei situacijai, svarbus kiekvienas metras, kuris gali būti lemtingas norint išvengti avarijos.

Eu Label Fuel Efficiency

Sąnaudų efektyvumas / pasipriešinimas riedėjimui

Degalų sąnaudos nuo mažų (A) iki didesnių (G).

Pasipriešinimas riedėjimui labai įtakoja sunkvežimio degalų sąnaudas, todėl yra itin svarbus vertinant ekonomiją ir ekologiją, kadangi mažos degalų sąnaudos lemia mažesnę automobilio taršą.

Tarp dviejų klasių padangų (pavyzdžiui, B ir C), degalų sąnaudos gali skirtis iki 3,5 l/100 km.

EU Label Noise

Padangos triukšmingumas

Garso lygiai nuo 1 (tylu) iki 3 (garsiau).

Sunkvežimio padangos triukšmingumas įtakoja didesnį aplinkos triukšmą. Etiketėje yra nurodytas ne tik triukšmingumas decibelais, bet ir klasėmis nuo vienos iki trijų garso bangų. Trys garso bangos reiškia, kad padangų triukšmingumas yra didesnis nei 2016 m. įsigaliojusios normos. Padangos, pažymėtos dviem bangomis, nesiekia šios ribos, o padangos su viena garso banga yra dar 3 dB tylesnės. 10 dB skirtumas reiškia, kad garsas yra dvigubai tylesnis arba didesnis.

 

* G reikšmė nenaudojama