Gaminiai krovininiam transportui

stage_goods_TT

Krovininių automobilių padangos: prekės

Pirmosios bandomosios padangos iš kiaulpienių gumos

„Continental“ pasiekė svarių laimėjimų padangų gamybai naudojant iš kiaulpienių gautą gumą. Gamintojas pristatė pirmąsias padangas, kurios buvo pagamintos naudojant pažangią iš kiaulpienių (lot. taraxacum) pagamintą „Taraxagum“ medžiagą. Protektoriuje esantis kaučiukas buvo visiškai pakeistas šia medžiaga ir šis svarbus žingsnis leido „Continental“ dar labiau priartėti prie tikslo, kuriant labiau tvarias ir mažiau nuo tradicinių žaliavų priklausančias padangas. 

Image


teaser_66w_image2

„Po kelerių kūrimo kartu su Fraunhoferio institutu metų, džiaugiamės pirmosiomis bandomomis padangomis iš kiaulpienių gumos. Kad būtų galima geriausiai išnaudoti šią žaliavą, sukūrėme žiemines lengvojo automobilio padangas, kadangi jose yra didelė natūralaus kaučiuko dalis,“ – sako Nikolajus Setzeris, „Continental“ tarybos narys, atsakingas už Padangų padalinį. „Continental“ ketina industrializuoti kiaulpienių gumą ir ją pritaikyti serijinei padangų gamybai per ateinančius penkerius–dešimt metų. Padangos bus kruopščiai bandomos „Contidrom“ poligonuose, esančiuose Hanoveryje, taip pat Arvidsjaure, Švedijoje. Nikolajus Setzeris pabrėžia: „Tai labai svarbu, nes mes neleisime jokių kompromisų, kai kalbame apie padangų savybes.“

teaser_66w_image3

„Taraxagum“ projektas yra itin daug žadantis ir, kartu su partneriais, mes tęsime šios medžiagos industrializaciją. Esame įsitikinę, kad mūsų dabartiniai tyrimo rezultatai bus patvirtinti atliekant padangų bandymus ir kad jie pateisins siekiamus tikslus,“ – sako daktaras Andreas Topp, Medžiagų ir gamybos vystymo padalinio vadovas. Atliekant išsamius tyrimus, vykdomus bendradarbiaujant su Fraunhoferio instituto Molekulinės biologijos ir taikomosios ekologijos fakultetu, Julius Kühn institutu ir „Aeskulap GmbH“ augalininkystės ūkiu, buvo išauginta itin derlinga ir atspari kiaulpienių rūšis.

Ilgalaikis projekto tikslas yra rasti ekologiškai, ekonomiškai ir socialiai perspektyvią alternatyvą didėjančiai kaučiuko paklausai. Kiaulpienes galima auginti anksčiau nenaudotuose plotuose visose vidutinio klimato Europos regionuose, kurie taip pat yra netoli „Continental“ padangų gamyklų. Tai sutrumpina pervežimus ir mažina poveikį aplinkai. 2014 m. gegužės mėn. kiaulpienių gumos projektas „Automobilių“ kategorijoje buvo apdovanotas prestižiniu „GreenTec Award“ prizu už ekologiją ir ekonomiją.

teaser_66w_image4