Gaminiai krovininiam transportui

stage_goods_TT

Krovininių automobilių padangos: prekės

Europos tvarios aplinkos apdovanojimas už CLC gamyklą

2013 metų lapkričio mėnesį „Continental“ gavo Europos transporto tvarios aplinkos apdovanojimą už naują „ContiLifeCycle“ gamyklą Hanoveryje, kurioje pažangus padangų protektoriaus atnaujinimo procesas derinamas su aplinkai nekenkiančiu gumos perdirbimu. „HUSS“ leidybos įmonė Miunchene kas dvejus metus teikia Europos transporto tvarios aplinkos apdovanojimą už aplinkai nekenkiančių gaminių įdiegimą komercinių automobilių pramonėje.

Iš septynių įžymių mokslinių tyrimų, technologijų ir transporto sričių ekspertų sudaryta vertinimo komisija „ContiLifeCycle“ gamyklą įvertino aukščiausiais balais. Buvo vertinami trys rodikliai: 1. Ekonomija: proceso optimizavimas ir lėšų taupymas (30 %); 2. Ekologija: gaminio eksploatavimo trukmės įvertinimas (40 %); 3. Socialinė atsakomybė: gamtos išteklių tausojimas, aplinkosauga, sąlygos darbo vietoje (30 %).

Image

„ContiLifeCycle“ gamykloje naudojama inovatyvi ir techniškai pažangi įranga, kuri perdirba sudilusias krovininių automobilių padangas naujo protektoriaus prilydimo metodu, taip tausojant gamtos išteklius. Šiame padangų restauravimo procese sunaudojama apie 50 % mažiau energijos ir apie 80 % mažiau vandens, lyginant su naujų padangų gamyba. Gumos atliekos, susidarančios skutant senąjį protektorių, toliau perdirbamos į gumos žaliavą, kuri naudojama naujų ir restauruotų padangų gamyboje. Tokiu būdu kiekvienais metais gamybos procese anglies dioksido išmetimą galima sumažinti 7 800 tonų, o atliekų kiekį – 80 %. Restauruotų padangų eksploatacinės savybės ir pasipriešinimas riedėjimui yra toks pats, kaip ir naujų padangų.