Gaminiai krovininiam transportui

stage_goods_TT

Krovininių automobilių padangos: prekės

Žvelgiant toliau už horizonto

Ne visi nori būti vadovais. „Continental“ ekspertai gali patys sau susikurti karjerą. Padangų padalinyje tyrimų ir plėtros skyriuje jų pagrindinė užduotis yra naudojantis naujausiais moksliniais pasiekimais kurti rinkoje aktualius gaminius.

Kai kurie žmonės yra geriausi ten, kur jiems labiausiai patinka. Ir čia didesnių ekspertų ieškoti neverta – nei vienas sprendimas be jų nuomonės nebus priimtas. O jų įvertinimas, skiriant jiems vadovaujančias pareigas, nepateisins jų stipriųjų savybių. „Šie ekspertai yra itin dideli savo sričių specialistai, o mes užtikriname sąlygas, kad jie galėtų visiškai išnaudoti savo potencialą ir patirtį,“ – teigia Christian Jäckel, Padangų padalinio Tyrimų ir vystymo skyriaus Stockene žmogiškųjų išteklių plėtros grupės vadovas.


Ekspertų pozicija prieš dešimtmetį buvo pristatyta „Continental“ padangų kūrimo komandoje. Jei reikėtų kalbėti apie atlyginimą ir pripažinimą, ekspertai yra tame pačiame lygyje kaip ir departamentų vadovai. Itin plačios karjeros galimybės atsiveria tiems specialistams, kurie ne tik yra itin geri savo srities žinovai, bet ir žinias gali paversti paklausiais gaminiais. „Šiems žmonėms reikia itin plataus horizonto ir vadovavimo įgūdžių, – sako Jäckel. – Jie turi galimybę inicijuoti, vadovauti ir prižiūrėti novatoriškus projektus įmonėje, tą atliekant žymiai toliau už skyriaus ribų.

Image

Čia reikalingi svajotojai

Carla Recker nuo pat pradžių buvo ekspertė, Padangų padalinyje atsakinga už cheminių medžiagų paruošimą. Nuo 2007 m. Recker, turinti chemijos mokslų daktaro laipsnį, dirbo gaminant kaučiuką iš kiaulpienės šaknų syvų, turi pakeisti iš kaučiukmedžių latekso gaunamą kaučiuką, taip mažinant poveikį aplinkai ir išlaidas logistikai. Kartu su tyrėjais iš Fraunhoferio instituto ir kitais projekto partneriais, jie augina kiaulpienes padangų gamybai ir netrukus sukurs bandomąją seriją jų komercinei gamybai. Čia reikalingi svajotojai. Žinoma, tik tol, kol tai yra praktiška,“ – juokais sako ji.

Rüdiger Menz „Continental“ kompanijoje taip pat žinomas dėl savo gerų idėjų. Jis turi mechanikos inžinerijos daktaro laipsnį ir paskutinius penkerius metus kuria padangų atsparumo bandymų metodus. Šiandien jis yra šios srities ekspertas ir gali sukurti itin dideles padangų apkrovas su vis sudėtingesnėmis bandymo procedūromis. „Labai daug laiko užima teorinių modelių kūrimas,“ – sako Rüdiger Menz. Didžiausias iššūkis yra tas, kad jie turi atitikti bandymus realybėje.

Itin svarbios pareigos

Žinoma, yra ir reikalavimai, sako ekspertas Menzas: „Man visada reikia pateikti naujų idėjų ir būti kūrybingu. Taip pat reikia išklausyti ir kolegų problemas, todėl reikalingi ir vadovavimo įgūdžiai, nes dirbu su daug žmonių.“

Realybėje Carla Recker ir Rüdiger Menz turi daugiau darbuotojų nei kai kurie vadovai: kolegos iš visų padalinių dirba su skirtingais projektais. Tačiau kadangi jie nėra vadovai savo komandas turi motyvuoti kitais būdais. „Aš turiu būti kantri ir pasinaudoti visais įtikinėjimo būdais,“ – sako Carla Recker. Ir jiems reikalingas didelis pasitikėjimas savimi, nes su jų darbo rezultatus vėliau tenka dirbti kitiems darbuotojams. „Aš jaučiuosi vertinama kolegų ir vadovų – ir labai džiaugiuosi, kad neturiu dirbti su žmogiškaisiais ištekliais ar biudžetu.“ Nei vienas kitas darbas jai nebūtų tikęs labiau.

Šiuo metu Stockeno tyrimų ir vystymo padalinyje dirba 19 ekspertų ir organizaciniu požiūriu jie yra lygiaverčiai padalinių vadovams, atsiskaitantys departamento vadovui. „Paprastai mūsų užimamos pozicijos nėra svarbiausia tema ir mes neišskiriame ekspertų nuo vadovų. Tik galimybės, našumas ir tinkamumas yra esminiai tiek karjeros galimybėms, tiek ir personalo vystymuisi,“ – aiškina personalo plėtros vadovas Christian Jäckel. Tai taip pat apima mokymus, pavyzdžiui, valdymo įgūdžius: „Tinkami metodai yra labai naudingi ekspertams, nes jie taip pat yra lyderiai.“

„Continental“ ekspertų karjera yra sėkmės pavyzdys: jie dirba visuose padaliniuose. Padangų skyriuje jie dirba ne tik mokslinių tyrimų ir plėtros padalinyje, bet ir gamybos, inžinerijos, taip pat IT srityse.