Gaminiai krovininiam transportui

stage_goods_TT

Krovininių automobilių padangos: prekės

Not without my cat. Or boyfriend.

Silke Bronold keliasi iš Hanoverio į Cuenca Ekvadore, kur vadovaus kokybės valdymo skyriui „Continental“ padangų gamykloje. Su savimi ji pasiima didelį pasitikėjimą ir dar daug ko kito...

„Šiek tiek pasisukite, prašau, ir šypsokitės!“ Silke pasisuka ir jos veidas nušvinta šypsena. Fotosesija užbaigiama per rekordiškai trumpą laiką ir todėl fotografas yra labai patenkintas. „O, tai buvo smagu“, – šypsodamasi sako 31-ių metų mergina, įsmukdama į baltą krėslą prieš pokalbį. Ant jos nesimato slegiančios įtampos: atsipalaidavusi ir susirišusi palaidus plaukus ji atrodo, tarsi ką tik grįžusi iš atostogų. Tačiau yra priešingai: Silke keičia darbą. Po kelių savaičių ji perims vadovavimą kokybės valdymo skyriui „Continental“ padangų gamykloje Cuenca Ekvadore. Tai reiškia, kad ji skris per Atlantą į Pietų Ameriką, kartu su savo vaikinu, kate, dviračiu ir įvairiais virtuvės indais.

„Dabar turiu daug organizacinių reikalų“, – pasakoja Silke. Ji nutraukė savo buto nuomą Hanoveryje, sustabdė narystę sporto klube ir atliko daug kitų būtinų sprendimų; jai dar reikia užsisakyti konteinerį namų rakandams. Taip pat reikia užsakyti bilietą ir jos katei Zoey, kuri į naująjį pasaulį keliaus kartu. Be to, iki gegužės mėnesio pabaigos Silke tęs darbą senojoje savo darbo vietoje, kaip gaminių pritaikymo pramoninei gamybai inžinierius „Continental“ komercinių automobilių padangų padalinyje – ši pareigybė yra kaip sąsaja tarp padangų kūrimo ir gamybos. „Mūsų funkcija yra užtikrinti, kad naujos padangos būtų pradėtos gaminti serijiniu būdu be trikdžių“, – aiškina Silke, kuri, atlikusi praktiką „Continental“, prieš šešerius metus pradėjo dirbti padangų kūrimo skyriuje. Dabar ji apmoko savo įpėdinį ir tuo pat metu ruošiasi naujam savo darbui Ekvadore.


Kokybės užtikrinimo mokymai

Neseniai Silke važiavo į Acheną, kur baigė savaitės trukmės intensyvius mokymus. Šiuose kursuose ji praktikoje susipažino su kokybės vadovo darbu. Iki tol su kokybės užtikrinimu ji buvo susidūrusi tik netiesiogiai, pavyzdžiui, jeigu reikėdavo patikslinti naujo protektoriaus medžiagų mišinio specifikaciją. Vis dėlto, jos viršininkai yra įsitikinę, kad ji tinka darbui Cuenca: „Užbaigusi mokymus aš buvau įvertinta ir pagal vertinimo rezultatus patekau į sąrašą darbuotojų, turinčių potencialo vadovauti“. Be to, Silke jau lankėsi Cuenca gamykloje, kai kontroliavo savo gaminio įdiegimą į gamybą. Su ja susipažino ir gamyklos darbuotojai. „Gamyklos vadovui aš pasakiau, kad apsvarstyčiau galimybę persikelti, jeigu kartu galėtų atvykti ir mano vaikinas“. Jos širdies draugas yra iš Pietų Afrikos, turintis Britanijos pilietybę, ir taip pat dirba „Continental“ kompanijoje. Jeigu yra noras, yra ir būdas: jos vaikinui pasiūlytas tinkamas darbas toje pačioje Cuenca gamykloje.

Vis dėlto, Silke liko šiek tiek abejonių: „Aš neturiu jokios vadovavimo patirties, tad kaip aš sugebėsiu vadovauti 20 vyrų, kurie beveik visi šneka vien ispanų kalba?“ Tačiau jos viršininkas ir naujosios gamyklos vadovas ją palaiko ir skatina, todėl Silke atrado pasitikėjimą savo jėgomis. Taip pat padėjo ir noras patirti kelionės į Ekvadorą nuotykį. Ji laukia susitikimo su būsimais savo kolegomis: „Žmonės Cuenca gamykloje labai myli savo darbą ir neturi išankstinių nuostatų“. Vaikystėje Silke mėgdavo keliauti su savo tėvu sunkvežimio kabinoje ir jai labai patinka pietų šalių klimatas: „Man patinka skirtingos kultūros ir aš visada norėjau geriau išmokti kalbėti ispaniškai“.

Iš Bavarijos į platųjį pasaulį

Netgi kai Silke vyko į Regensburgą studijuoti mechaninės inžinerijos, žmonės jos gimtajame kaime Bavarijoje buvo šiek tiek apstulbinti. Už savo studijas ji mokėjo dirbdama „Siemens VDO“ įmonėje, kuri dabar yra „Continental“ dalis. Kai ji į Hanoverį vyko atlikti praktiką, jos draugai kaip atsisveikinimo dovaną padovanojo seną sunkvežimio padangą: „Aš į ją įsipjoviau, nes nesitikėjau, kad padangoje gali būti plienas“, – juokiasi Silke. Tačiau iš tikrųjų padangas ji pažino lankydamasi „Continental“ gamykloje Pietų Afrikoje: „Ten aš pamačiau, kokia sudėtinga yra padangos konstrukcija, ir kaip įdomu ją kurti, atsižvelgiant į visas jos sudedamąsias dalis“.

Silke pripažįsta, kad ilgisi savo gimtinės Bavarijoje. Tačiau darbas jai yra svarbesnis. Ir dalelę savo vokiškų namų ji pasiims su savimi į Ekvadorą: savo senąsias kepimo skardas, puodus ir peilius, kuriuos naudoja gamindama savo virtuvėje. „Retkarčiais man bus smagu į darbą atsinešti savo naminį pyragą“. Naujieji Silke kolegos Cuenca tikrai gali šito tikėtis.