Gaminiai lengviesiems automobiliams / vienatūriams / 4x4

stage_image1_lg

Kodėl Continental

„Continental“ patarimai kaip paruošti automobilį žiemai

New content item

Kaip ir kiekvienais metais, artėjant šaltajam sezonui, svarbu tinkamai paruošti automobilį. Tą padaryti bus kur kas lengviau, jei perskaitysite šiuos „Continental“ specialistų patarimus.

1.       Pirmiausiai pasirūpinkite, kad ant jūsų automobilio ratų būtų sumontuotos tinkamoms žieminės padangomis, kurios užtikrins saugesnį važiavimą. Geros žieminės padangos ne tik padidins jūsų ir aplinkinių saugumą kelyje, bet ir automobiliui suteiks geresnes valdymo, taip pat labiau komfortiškas važiavimo savybes.

2.       Automobilių dirbtuvėse patikrinkite elektros sistemos veikimą – ar geras akumuliatorius, ar jis pakankamai įkraunamas? Žiemą elektros energija yra naudojama kur kas intensyviau, todėl elektrinė automobilio dalis turi būti nepriekaištinga.  

3.       Pasirūpinkite tinkamai veikiančia automobilio vėdinimo ir šildymo sistema – dirbtuvėse patikrinkite ar kokybiškas aušinimo skystis, ar tinkamai veikia kondicionierius, švarūs salono oro filtrai. Nes dėl blogai veikiančios vėdinimo ir šildymo sistemos salone ne tik gali būti šalta, bet ir rasos langai, o dėl susikaupusios drėgmės iš vidaus apšals langai.

4.       Vandenį pašalinančiu purškikliu sutepkite durelių spyneles, silikoniniu pieštuku ar purškikliu padenkite gumines durelių tarpines – padarykite tai dar prieš prasidedant šalčiams, kad gerai veiktų durelių užrakinimo mechanizmas, taip pat nesugadintumėte prišalusių durelių tarpinių.

5.       Nepamirškite į langų plovimo bakelį įpilti žieminio, neužšąlančio langų skysčio. Taip pat patikrinkite ar gerai valo valytuvų šluotelės ir, jei reikia, jas pakeiskite naujomis.

6.       Mašinoje turėkite kokybišką sniego šluotelę ir ledo grandiklį – su tvirta šluotele nuo automobilio lengvai ir greitai nuvalysite net ir itin daug sniego, o kokybišku ledo grandikliu nuo langų nuvalysite ledą.

7.       Verta turėti ir purškiamą ledo tirpiklį – jis pravers tada, jei langai bus apšalę iš vidaus, taip pat jis padės lengviau nuvalyti iš išorės apšalusius langus.

8.       Namuose ar su savimi visada turėkite spynelių ledo tirpiklį, jei dėl užšalusios spynelės nepavyktų atrakinti automobilio – greitas spynelės mechanizmo atitirpinimas turėtų išspręsti šią problemą.

9.       Žiemą automobilio bagažinėje vežiokitės užvedimo laidus – jei akumuliatorius išsikraus ir negalėsite užvesti automobilio, tą galėsite padaryti prijungę laidus prie kitos mašinos akumuliatoriaus.

10.    Žinoma, reikia  turėti ir vilkimo lyną – jis pravers, jei tektų automobilį vilkti ar jis užklimptų sniege.

11.   Tokiu atveju praverstų ir nedidelis kastuvas – juo galėsite nukasti pravažiavimą automobiliui, taip pat skaldyti ledą.

12.   Automobilyje turėkite žibintuvėlį, šildymo elementus, šiltą apklotą ir pirštines – šie daiktai visada pravers, jei lauke prie automobilio praleisite daugiau laiko nei planavote.

 

Saugaus kelio žiemą!