Gaminiai lengviesiems automobiliams / vienatūriams / 4x4

stage_image1_lg

Kodėl Continental

Automobilio valdymas ir stabdymas ant apledėjusio kelio

New content item

Važiuojant žiemą slidžiu keliu, labai svarbu teisingai įvertinti kelio dangą ir vengti bet kokių staigių manevrų. Sužinokite „Continental“ patarimus, kaip reikia suvaldyti pradėjusį slysti automobilį, taip pat kodėl labai svarbu geros žieminės padangos. 

Jei važiuojant apledėjusiu keliu automobilis staiga ima slysti, reikia greitai įvertinti slydimą. Jei pradėjo slysti automobilio galas, tai reiškia, kad yra per didelis pasukamumas, o jei priekis – nepakankamas pasukamumas. Per didelio pasukamumo atveju labai svarbu suvaldyti automobilio galą kaip įmanoma greičiau. Norėdamas ištiesinti automobilį vairuotojas turi vairą pasukti važiavimo kryptimi ir taip laikyti tol, kol automobilis išsitiesins.

Nepakankamas pasukamumas reiškia, kad automobilio priekis slysta į išorę vietoje to, kad klausydamas vairo suktų į norimą pusę. Šioje situacijoje svarbu priversti automobilį pasukti, o tai galima padaryti nesukant vairo per daug ir išminant sankabos pedalą. Tokiu būdu varantiems ratams neperduodamas papildomas sukimo momentas, kuris dar labiau mažina sukibimą.

Stabdymas esant „juodajam ledui“ taip pat reikalauja tam tikrų žinių. Čia svarbu kaip įmanoma greičiau užtikrinti maksimalią stabdymo jėgą. Tai reiškia, kad tuo pačiu metu ir kaip įmanoma greičiau vairuotojas turi išminti sankabos ir stabdžių pedalus, taip pasiekdamas trumpiausią stabdymo kelią. Taip pat ekstremalaus stabdymo metu ABS sistema neleidžia ratams užsiblokuoti, todėl stabdant galima apvažiuoti kliūtį.

Kaip ir kitomis ekstremaliomis situacijomis, valdant automobilį ant ledo lemiamą reikšmę turi nuolatinė įvairių automobilio komponentų tarpusavio sąveika. Ir nors šiuolaikinių automobilių elektroninė stabilumo kontrolės sistema valdymą padaro saugesnį, ji nepaverčia blogų padangų geresnėmis, todėl labai svarbu, kad ant Jūsų automobilio ratų būtų sumontuotos geros žieminės padangos.