Learn all you need to know about tires – and more besides – with this comprehensive tire lexicon from Continental.

Naujas ES padangų ženklinimas

Automobilio emisijos mažinimas su ES padangų ženklinimu

 

NAUJO ES PADANGŲ ŽENKLINIMO PRISTATYMAS


ES įsipareigojo mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją iki 2050 m. pasiekti neutralaus klimatui poveikio. Eismo transporto CO2 emisijos mažinimas yra pagrindinis uždavinys siekiant šio tikslo.

Labiau degalus taupančių padangų pasirinkimas gali padėti sumažinti transporto išmetamų teršalų kiekį. Siekiant padėti vartotojams priimti sąmoningus sprendimus, ES pristato naują padangų žymėjimą, kuris įsigalios nuo 2021 m. gegužės 1 d. 

ES padangų ženklinimas leis pirkėjams Europos Sąjungoje rinktis labiau degalus taupančias padangas, kurios padės mažinti išlaidas ir emisiją tiek privatiems asmenims, tiek ir įmonėms. Saugumas kelyje padidintas geresniu sukibimu ant šlapios dangos, o informacija apie triukšmingumą padeda mažinti eismo keliamą triukšmą. 

KAS NAUJO MŪSŲ PARTNERIAMS IR PIRKĖJAMS?

 • Vadovaujantis naujais reikalavimais, tai pat bus žymimos autobusų ir sunkvežimių padangos (C1, C2, C3 padangų klasės).
 • Papildoma informacija (padangų tipo identifikatorius = gaminio nr.).
 • Papildomai su standartiniu ženklinimu galimas simbolių naudojimas, žymintis tinkamumą žiemos sąlygoms (snaigė kalnų fone) ir / arba sukibimą ant slidžios dangos (tik C1 padangoms).
 • Triukšmingumo klasės: ABC ženklinimas keičia garso bangas.
 • Mažesnių žymėjimo klasių perklasifikavimas:
  D klasė bus žymima kaip E; D klasė bus papildyta (tik C1 ir C2 padangos); F ir G klasės apjungiamos į E klasę.
 • QR kodas kiekvienos padangos tipo žymėjimui bus nuoroda į ES gaminių žymėjimo duomenų bazę („EPREL“).

Nauja gaminio informacinė PIS (angl. Product information sheet) lentelė „EPREL“ duomenų bazėje sukurta remiantis „Continental“ ar kitų gamintojų pateiktais duomenimis:

Ji apima:

 • Lentelėje rodomą ES ženklinimo informaciją;
 • Gamybos pradžią;
 • Gamybos pabaigą (įrašo gamintojas kai yra žinoma).

„EPREL” – Europos gaminių energijos ženklinimo registras (angl. European Product Registry for Energy Labelling)

Pagrindinis tikslas: vartotojai gaminių duomenų bazėje galės ieškoti informacijos apie energijos ženklinimą ir informacinių gaminio lentelių. Naudodamiesi ant ES padangos etiketės esančiu QR kodu, vartotojai galės gauti atitinkamą padangos informaciją ir ją atsisiųsti.

Tiekėjai (gamintojai, importuotojai ar oficialūs atstovai) turi įregistruoti savo padangas prieš jas parduodami Europos rinkoje.

Tiekėjai gali registruoti savo gaminius nuo 2020 m. spalio 12 d.

Vartotojai „EPREL“ duomenų baze galės naudotis nuo 2021 m. gegužės 1 d. Duomenų bazė bus prieinama viešoje interneto svetainėje.

KĄ JUMS REIKIA ĮVERTINTI?

Tai bus jūsų įsipareigojimas: būdami padangų platintoju, nuo 2021 m. gegužės 1 d. turėsite užtikrinti, kad:

Pardavimo vietose padangų etiketės būtų aiškiai matomos. Gaminio informacinė lentelė turi būti pasiekiama (skaitmeniniu būdu) ir paprašius pateikta popieriniame variante. Jei kai kurių padangų nebus parduotuvėje ar tada kai jos bus parduotos internetu, informacija turės būti pateikta skaitmeniniu būdu.

Kai parduodate kelias vienodas padangas, etiketė ir gaminio informacijos lentelė turi būti pasiekiama (skaitmeniniu būdu) ir paprašius pateikta.

Vaizdinėje ir kitokioje reklamoje turi būti matomas padangos ženklinimas skaitmeniniu ar spausdintiniu būdu kai reklamuojamos ar rodomos tam tikros padangos. Gaminių sąraše pakanka tik atitinkamų eksploatacinių savybių simbolių ir deklaruotų etikečių klasių / verčių.

KAIP MAN PADĖS „CONTINENTAL“?

The New EU Tyre Label Layout

Etiketėje nurodytos vertės gali skirtis nuo teisingų šio gaminio verčių. 

Visos mūsų pristatytos padangos turi atitikti naujus reikalavimus. Padangos bus tiekiamos su etiketėmis, kuriose bus tokia informacija kaip padangų modelio pavadinimas ir „EAN“ kodas (žiūrėti ruošinį).

Iki 2021 m. gegužės 1 d. jums pristatytos padangos su anksčiau naudotomis etiketėmis atitiks reikalavimus. Numatytas tam tikras pereinamasis laikotarpis, todėl iki 2021 m. gegužės 1 d. pristatytoms padangoms etikečių keisti nereikės. Tai taip pat taikoma ir jau rinkoje esančioms padangoms (pvz., mūsų tyrimų centruose), kurios jums bus pristatytos po 2021 m. gegužės 1 d. 

Bet mes užtikrinsime, kad naujos etiketės būtų užklijuotos tinkamu laiku tam, kad jus taip pat galėtumėte jomis naudotis informuodami pirkėjus apie galimus pasirinkimus. Be to, naują etiketę bus galima atsisiųsti ir atsispausdinti iš „EPREL“ duomenų bazės. Tad jei pirkėjui reikės etiketės, ją galėsite pateikti greitai ir patogiai.

Dažnai užduodami klausimai

Sužinokite daugiau apie naujienas padangų žymėjime, įsipareigojimus pardavimų vietose ir kaip jums padės „Continental“ mūsų DUK.