Gaminiai lengviesiems automobiliams / vienatūriams / 4x4

stage_image1_lg

ES padangų ženklinimas

Priežastys ir kriterijai

ES padangų ženklinimo etiketė

Nuo 2012 m. lapkričio mėnesio visoje Europoje įsigalioja privaloma automobilių padangų ženklinimo tvarka: siekiant padidinti saugumą keliuose ir sumažinti aplinkos taršą, ženklinimo etiketėje pateikiama informacija apie tris aplinkai ir saugumui įtakos turinčias padangos savybes.

Kaip suprasti ženklinimo etiketę?

Sauga

Saugiam važiavimui šlapia kelio danga lemiamą įtaką daro tvirtas sukibimas. Šis parametras skirstomas į klases nuo A iki G (nors D ir G šiuo metu nenaudojamos). Stabdymo kelio skirtumas tarp A ir F klasių padangų gali siekti net 18 metrų.

Degalų sąnaudų efektyvumas

Sumažėjęs pasipriešinimas riedėjimui taupo degalus ir mažina CO2 emisiją. A klasės padangos pasižymi mažiausiomis degalų sąnaudomis, o kiekviena žemesnė klasė (iki G klasės) sąnaudas padidina maždaug 0,1 l/100 km.

Triukšmingumas

Tai yra išorinis padangos keliamas triukšmas, matuojamas decibelais.

Daugiau pažymėtų padalų reiškia triukšmingesnę padangą.  

Prašome atsižvelgti, kad faktinės degalų sąnaudos ir saugumas kelyje labai priklauso nuo vairuotojų elgesio, o ypač nuo šių veiksnių:

  • ekonomiškas važiavimas gali gerokai sumažinti degalų sąnaudas;
  • reikia reguliariai tikrinti padangų slėgį, kad jos kuo geriau sukibtų su šlapia kelio danga ir iki minimumo sumažėtų degalų sąnaudos;
  • visada reikia griežtai laikytis saugaus važiavimo atstumo. 

Kita informacija:

Informacija apie padangų ženklinimo etiketę oficialioje ES Komisijos svetainėje: http://ec.europa.eu/energy/efficiency/tyres/labelling_en.htm
wikipedia.org: http://en.wikipedia.org/wiki/Tire_label