Gaminiai lengviesiems automobiliams / vienatūriams / 4x4

stage_image

Informacija žiniasklaidai

Padangų slėgio ir protektoriaus įtaka stabdant

11/04/2018
New content item

Tinkamas padangų slėgis, taip pat protektoriaus gylis turi labai didelę įtaką ne tik automobilio valdymui, bet ir stabdant ant šlapios kelio dangos.

Jei važiuojant 100 km/val. greičiu šlapiu keliu automobilis su tinkamu slėgiu (2,1 atm) pripūstomis padangomis sustos už 51,1 m, tai automobilis su tomis pačiomis padangomis, kurių slėgis yra 1,6 atmosferos, vis dar judės 33 km/val. greičiu ir sustos tik už 57,2 m – daugiau kaip 6 metrais toliau.

New content item

Dar didesnę įtaką stabdant turi protektoriaus gylis. Jei automobilis, važiuojantis 80 km/val. greičiu su naujomis padangomis (8 mm gylio protektorius) sustos už 42,3 metrų, tai su tokiomis pačiomis padangomis, kurių protektoriaus gylis bus 3 mm, stabdymo kelias bus 51,8 metro, o automobilis, palyginti su mašina su naujomis padangomis, vis dar judės 34 km/val. greičiu.

New content item

Jei toks automobilis ant šlapio kelio stabdys su padangomis, turinčiomis minimalų leistiną 1,6 mm protektoriaus gylį, jo stabdymo kelias bus 60,9 metro, o automobilis, palyginti su mašina su naujomis padangomis, vis dar judės 44 km/val. greičiu.

Taip pat žymiai skiriasi ir automobilio su „Premium“ klasės padangomis ir mašinos, ant kurios ratų sumontuotos pigios padangos, stabdymo kelias ant šlapio asfalto. Važiuojant 100 km/val. greičiu automobilis su „Premium“ padangomis ant šlapio asfalto sustos už 55,8 metro, o mašina su naujomis, bet pigiomis padangomis vis dar judės 50 km/val. greičiu ir sustos tik už 72,7 m.

Naudojame slapukus siekdami užtikrinti, kad mūsų internetinėje svetainėje jums būtų suteikta geriausia patirtis. Spustelėkite čia, kad sužinotumėte daugiau arba pakeistumėte savo slapukų nustatymus.