Gaminiai lengviesiems automobiliams / vienatūriams / 4x4

stage_image

Informacija žiniasklaidai

„Continental“ mobilumo studija: elektromobiliai populiarėja nepaisant nuogąstavimų

25/02/2021
  • Apklausos duomenys rodo, kad žymiai padaugėjo ketinančių įsigyti elektromobilį;
  • Net 86 % vairuotojų Kinijoje svarsto apie elektromobilio pirkimą.

2020 metais Vokietijoje iš visų parduotų naujųjų lengvųjų automobilių 18,1 % buvo hibridiniai modeliai, o varomi vien tik elektra sudarė 6,7 %. Palygimui, per tą patį laikotarpį prieš metus šalyje pirkėjai įsigijo tik 6,6 % hibridinių, o elektromobilių – vos 1,8 %. Kaip rodo „Continental“ atliktos mobilumo studijos duomenys, ketinančių Vokietijoje pirkti elektromobilį nuo 2013 iki 2020 metų padaugėjo nuo 17 % iki 35 %, JAV ketinančių įsigyti elektromobilį padaugėjo net 28 % ir dabar tokį norą patvirtino 44 % respondentų. O daugiausiai elektromobilių entuziastų yra Kinijoje – net 86 % pirkėjų svarsto apie elektra varomo automobilio įsigijimą. „Continental“ mobilumo studijoje buvo apklausiami vairuotojai Vokietijoje, Prancūzijoje, JAV, Japonijoje ir Kinijoje.

Mobility Study 2020 - Vokietija

Mobility Study 2020 - Vokietija

„Tokiomis akimirkomis būtina sumažinti greitį, išlaikyti didelį atstumą iki priekyje važiuojančių automobilių ir nesukioti vairo, – sako „Continental“ bandymų trasos netoli Hanoverio „Contidrom“ testuotojas Angelo Perezas-Riemeris. – Jei automobilio ratai pradėjo slysti, automobilyje su mechanine pavarų dėže reikia nedelsiant išminti sankabą, o mašinoje su automatine pavarų dėže ir elektromobiliuose išlaikyti pastovų greitį ir vengti staigių manevrų, kadangi net ir 80 km/val. greitis gali būti per didelis.“

Mobility Study 2020 - JAV

Atliktas tyrimas patvirtino, kad norinčius įsigyti elektromobilį dažniausiai stabdo įprasti nuogąstavimai, kurių didžiausias yra įkrovimo vietų trūkumas – tai kaip didžiausią kliūtį įvardino keturių iš penkių šalių respondentai ir tik Prancūzijoje aukšta elektromobilių kaina buvo minima dažniau. Visose šalyse, kur buvo atlikta apklausa, dominuoja keturios svarbiausios priežastys, mažinančios elektromobilių patrauklumą: įkrovimo vietų trūkumas, nerimas dėl nuvažiuojamo atstumo, ilgesni sustojimai tolimose kelionėse ir didesnė kaina, palyginti su vidaus degimo variklį turinčiais automobiliais.


„Išmanusis junglumas labai padidina elektromobilių patrauklumą, – sako „Continental“ valdybos narys Helmutas Matschi. – Ypatingai kai kalbame apie nuvažiuojamą atstumą, junglumas yra svarbiausias elementas didinantis vairuotojų pasitikėjimą elektromobiliais. Pavyzdžiui, išmanūs automobiliai gali rasti įkrovimo stoteles, taip pat parinkti efektyviausią maršrutą. Itin didelio našumo „Continental“ kompiuteriai, naudojami „Volkswagen ID.“ elektromobiliuose, vairuotojams gali suteikti svarbią ir greitai pasiekiamą informaciją, pavyzdžiui, apie greta esančias įkrovimo vietas“.

Mobility Study 2020 - Kinija

Dėl įkrovimo vietų daugiausiai nerimauja didmiesčių gyventojai – čia automobilių savininkų, kurie galėtų įkrauti elektromobilį įprastoje stovėjimo vietoje, yra žymiai mažiau nei gyvenančių užmiestyje. Tai ypatingai aktualu Europos ir Japonijos miestų gyventojams – gyvenantys miestuose dažniausiai pažymėdavo įkrovimo vietų trūkumą kaip didžiausią priežastį kodėl artimiausiu metu neplanuoja pirkti elektromobilio.

 

Ir nors įkrovimo vietų daugėja, o elektromobilių nuvažiuojamas atstumas didėja, elektromobilių populiarumą įtakoja ne tik techninės priežastys. Trečdalis respondentų Vokietijoje pažymėjo, kad neplanuoja įsigyti elektromobilio dėl to, kad abejoja ar šios technologijos yra draugiškos aplinkai. Prancūzijoje taip atsakė ketvirtadalis, tačiau kitose trijose šalyse, kur buvo vykdoma apklausa, ši respondentų dalis buvo tik nuo 11 % JAV iki vos 1 % Japonijoje.


Mobility Study 2020 - priežastys prieš